Szyny wybielające


Mocno przebarwione zęby pozostają powodem dyskomfortu wielu osób. Na szczęście współczesne rozwiązania medyczne są dostępne nie tylko dla ludzi bardzo zamożnych, ale praktycznie dla każdego, komu zależy na zdrowym i białym uśmiechu. Jedną z najpopularniejszych metod stosunkowo niedrogiego wybielania zębów są dziś szyny wybielające. To specjalne nakładki przygotowywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Silikonowe szyny zrobione na podstawie pobranych przez lekarza odcisków zębów cechuje duża wygoda i dyskrecja noszenia. Można używać ich w domu, w pracy, a nawet podczas snu. Powinno się nosić je co najmniej kilka godzin dziennie.

Przed założeniem nakładek starannie szczotkuje się zęby, a następnie na szynie umieszcza się niewielkie ilości specjalnego żelu. Po zdjęciu szyn jamę ustną przepłukuje się ciepłą wodą, a po kilkunastu minutach myje zęby. Same nakładki również należy umyć i przechowywać w pudełeczku aż do następnego użycia. Metoda nakładkowa jest niestety nieco czasochłonna oraz wymaga samodyscypliny. Szyny wybielające stosuje się zwykle od jednego do trzech tygodni, w zależności od oczekiwanych efektów. Biel zębów utrzymuje się jednak długo, bo nawet przez trzy lata, choć wiele zależy tu od diety.

Badania psychologiczne potwierdziły, że osoby o białych zębach nie tylko czerpią większą satysfakcję ze swojego wyglądu, ale także są mocniej lubiane przez innych, uważane za bardziej wiarygodne i profesjonalne. Dlatego warto już dziś zdecydować się na nowoczesne nakładki wybielające. Pracownia Dentus zaprasza pacjentów z Mszczonowa, Żyrardowa, Grodziska Mazowieckiego, Skierniewic, Sochaczewa i innych pobliskich miejscowości.