Szyny relaksacyjne


Osoby zmagające się z nadmiernym napięciem mięśniowo-nerwowym w jamie ustnej mogą rozwiązać swój problem dzięki zastosowaniu nowoczesnych szyn relaksacyjnych. To nic innego jak przezroczyste szyny wykonywane na indywidualne zamówienie zgodnie z odciskiem łuku zębowego pacjenta.

Co bardzo ważne – szyny relaksacyjne działają nie tylko na bóle zgryzu, ale łagodzą też negatywne napięcia stawu skroniowo-żuchwowego i karku oraz likwidują niektóre przyczyny bólów głowy, ucha i bóle twarzowe. Łagodzą lub usuwają istniejące bóle oraz działają profilaktycznie. Osoba nosząca tego typu szyny zapewnia sobie większy komfort życia, w tym lepszy sen i wypoczynek. Działanie szyn jest bowiem potwierdzone naukowo i zdecydowanie przewyższa wszelkie domowe sposoby radzenia sobie z nieświadomym zgrzytaniem zębów.

Szyny relaksacyjne są polecane szczególnie ludziom cierpiącym na bruksizm, a więc nawyk zaciskania szczęki powodujący nadmierne ścieranie się zębów. Te małe, wykonane z tworzyw sztucznych osłony na zęby są bardzo skuteczne w zabezpieczeniu uzębienia przed szybszym zużywaniem się. Szyny nakłada się na noc, gdyż to przede wszystkim podczas snu dochodzi do mimowolnego zgrzytania zębami. Aby zwiększyć skuteczność działania szyn korygujących pacjent powinien wykonywać też wskazane przez lekarza ćwiczenia rozluźniające. Po szczegółowe informacje i nowoczesne szyny relaksacyjne zapraszamy do pracowni Dentus, do której zgłaszają się pacjenci głównie z miast: Skierniewice, Mszczonów, Żyrardów, Sochaczew, Grodzisk Mazowiecki.